strumień
Najczestsze poprawki dotyczą zmiany wymiarów i parametrów okien, które zwykle zamawiane są po obliczeniach lub zmiany ociepleń, również po obliczeniach. Parametry okien tez tu zostały zmienione, nie wiem jak mozna miec pretensje do mnie ze wpisałem dane które sie pozniej zmieniłydołożyliśmy GWC - będę jednak robił rurowca - zwykłego / może niezbyt głęboko osadzonego w górnej części działki i pod domem, do tego rury uszczelnię opaskami z Radpol jak u karolek75 - w którymś z wątków pokazywał fotki
Patrząc na twoje wyniki, moje wyniki i to ile wysilku i styropianu wrzucilem w ten dom i jeszcze kilka innych domow nawet z FM, zastanawiam sie co trzeba jeszcze zrobic zeby zbudowac pasywniaka... to wogóle wydaje sie jak jakies złudne marzenie.... budowa pasywniaka w naszym podkarpackim klimacie jest możliwa?
zmieniliśmy styropian na ścianach i dachu z 035 na 031 i w posadzce z 040 20 cm na 30 cm 031 , zmieniona wydajność WM, doprecyzowaliśmy pakiety szybowe (tu dane jak u Barth3z'a) , sama ilość przeszkleń i ich ustawienie będę jeszcze precyzował - zamienić chce wielkie przeszklenie z zachodu z 2 drzwiami tarasowymi od południa , lub zrobię jakiś mix -tak by zwiększyć wystawkę południową , dodatkowo w 2 sypialniach chyba zwiększę szerokość pakietów od południa... a po ograniczam te od wschodu Duzy wpływ na róznicę ma wsp gG dla okien, ma (miec) 0,6, w Twoim przypadku jest to tylko 0,48, u bartheza tez było 0,6, niedawno otrzymalem dane innych okien Sezonowe zapotrzebowanie na energię na ogrzewanie
Strumień powietrza wentylacyjnego-ogrzewanie Vv,H: 189,3 m3/h
Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 15,03 GJ/rok
Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 4174 kWh/rok
Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 113 m2
Kubatura ogrzewana budynku VH: 299,9 m3
Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 132,8 MJ/(m2·rok)
Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 36,9 kWh/(m2·rok)
Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 50,1 MJ/(m3·rok)
Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 13,9 kWh/(m3·rok)
gdzie ten wsp = 0,74 (nie wiem czy to mozliwe, ale skoro producent tak twierdzi). Bryła twojego domu tez nie jest pod pasywniaka, w zasaddzie najtrudniej uzyskac parametr dotyczący obciązenia cieplnego budynku na m2, 10 W/m2 jest wielkoscią tak wysrubowaną ze praktycznie klimatyzacja do biura niemozliwą do uzyskania, co innego zapotrzebowanie na ciepło, tu 15 kWh/m2*a mozna łatwiej uzyskać. Ale projektując dom trzeba przeliczac ozc dla róznych wielkosci okien tak aby osiągnąc to mnimum przy optymalnej wielkosci i usytuowaniu przeszklen.
dodatkowo zaizolowane zostały fundamenty na 1m głębokości 20 z zewnątrz i 5 od wewnątrz (to mniej jak 10%) zysku przy dość drogim nakładzie z ok 4500 do 4100 zeszliśmyPodstawowe wyniki obliczeń budynku:
Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 113,2 m2
Kubatura ogrzewana budynku VH: 299,9 m3
Projektowa strata ciepła przez przenikanie ΦT: 3796 W
Projektowa wentylacyjna strata ciepła ΦV: 497 W
Całkowita projektowa strata ciepła Φ: 4294 W
Nadwyżka mocy cieplnej ΦRH: 0 W
Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 4294
Dosc czesto zmienione dane są podawane w etapach i przez to czas mija. Juz wysyłam wyniki
Komentarze
Prześlij komentarz