połączenie
Z pięciu pokoi kable wyciągnięte na strych tam spliter i ze splitera przewód do anteny. Na razie podłączyłem w dwóch pokojach, bo taki mam spliter, telewizja cyfrowa naziemna. Jak podłączę przewód na krótko do telewizora to działa, jak przez w/w gniazdo już nie. Czym może to być spowodowane ? Czy wadliwe gniazda, może nie takie jakie powinny być, a może jeszcze coś trzeba dokupić ? Kwestia strat na połączeniach.
1. Spliter na złącza typu F czy najprostszy na zwyczajne wtyki antenowe?
2. Przewód antenowy od gniazdka do telewizora marketowy średnicy sznurka do bielizny za 10zł?
3. Do Twojej instalacji z pasywnym spliterem najlepsze gniazdka to takie z jednym wyjściem TV i przyłączeniem do instalacji w puszce na wtyk F.
. Spliter na złącza typu F (bez gniazdek działa).
2. Przewody Bitnera, (tylko wtyki do nich z castoramy) ale na krótko działa tzn. ten sam kabel co do gniazdka tylko bez gniazdka
3. Chciałem mieć wypasione, a mam bezużyteczne. Bo teraz mam podłączone na krótko za szafką i tak ich nie widać.
musi być wzmacniacz przed spliterem lub zasilacz do wzmacniacza, jeśli wzmacniacz jest w antenie.
Gniazda tego typu blokują napięcie stałe na gniazdach R/TV.
Gniazdo ma możliwość podłączenia jednego przewodu czy dwóch?
Sprawdź w TV jaki masz poziom sygnału jak podłączasz na krótko. Odłącz drugi przewód od splitera i załóż terminator albo w przypadku braku posiadania połącz przewody beczkom F z pominięciem splitera.
Ogólnie wydaje mi się że gniazdo zostało źle dobrane. Polecam dwa rozwiązania:
1. Kupić na próbę gniazdo.
2. Kupić maskownicę wywiercić otwór i osadzić beczkę F. To będzie najlepszy rodzaj separator gniazdka na świecie. Niestety Legrand takiego nie produkuje a kilku innych producentów ma takie w ofercie.
Filozofia to jest żadna, ale wystarczy jeden niesforny drucik z ekranu gdzieś podwinięty, a jeśli splitter jest badziewny, a odcinki instalacji krótkie, to jedno zwarcie rozłoży ci działanie całej instalacji.
Spróbuj po kolei - odłącz wszystko od splittera, zrób sobie krótki kabelek z Fką na jednym końcu, a wtyczką antenową na drugim i sprawdź, czy masz sygnał za splitterem. Jeśli tak - podłączaj nitki kolejno i zobacz, kiedy sygnał zniknie. Jeśli nie zniknie, przenieś się na koniec którejś nitki, zdejmij gniazdko i podłącz na krótko przewód wystający ze ściany wprost do gniazda antenowego telewizora (możesz się posłużyć jakimś przewodem przedłużającym).
Komentarze
Prześlij komentarz